Soru: Hazır Gül Kadayıf Şerbeti Nasıl Yapılır?

350 gr hazır kadayıf şerbeti nasıl yapılır?

Hazırlanışı:1000 gr.(5 su bardağı) şekeri 1000 ml.(5 su bardağı) su veya süt ile 10 dakika kadar kaynatınız. (Su kullanırsanız içine 3-4 damla limon ekleyiniz).Dilerseniz 1-2 kaşık tereyağı veya margarin ilave ederek şerbetin ılımasını bekleyiniz.

Hazır gül kadayıfı nasıl yapılır?

Hazır Gül Kadayıf Tatlısı Tarifi Yapılışı

  1. Öncelikle şerbeti 25 dk kaynatalım. İçine 3 yemek kaşığı margarin le limonu ekleyip 5 dk daha kaynatıyoruz.
  2. Ondan sonra 25 dk oda sıcaklıkta şerbeti beklettikten sonra hazır aldığımız gül kadayıfı üzerine gezdirelim.
  3. Üzerine ceviz serpip servis edelim.

Hazır kadayıf şerbeti ne zaman dökülür?

Kadayıf tatlısının güzel olması için şerbet soğuk kadayıfın ise sıcak olması, şerbetin bu şekilde dökülmesi gerekir. Şerbet kaynatıldıktan sonra soğumaya bırakılmalıdır. Soğukluk ölçüsü olarak şerbet parmağı yakmayacak kıvamda olmalıdır. Tatlı ve şerbet sıcak olursa tatlı hamurlaşır.

Hazır kadayıf şerbeti nasıl yapılır?

Kadayıf Şerbeti: 6 su bardağı şeker, 4 su bardağı su ve 4-5 damla limon suyu ile kıvamı gelinceye kadar kaynatınız. Kızartmış olduğunuz kadayıfın üzerine ılık olan şerbetin tamamını gezdirerek dökünüz. Tepsinin üzerini bir kapak veya tepsiyle kapatıp 1 saat dinlendirdikten sonra servis yapınız.

You might be interested:  Gül Ismi Ne Demek?

Hazır kadayıfa ne kadar şerbet konur?

Hazır Paketten Tel Tel Kadayıf Tarifi İçin Malzemeler Şerbeti İçin; 4 buçuk su bardağı toz şeker. 5 buçuk su bardağı su. 4. 5. damla limon suyu.

Kadayıf şerbeti dökülünce üstü kapatılır mı?

Şerbetli tatlıları muhafaza ederken dikkat edilmesi gereken en önemli detay oda sıcaklığıdır. Bu yüzden şerbetli tatlıların üzerini iyice kapattıktan sonra mutfağın yüksek bir yerinde ya da fırın içinde saklayabilirsiniz.

Hazır tel kadayıf sütlü şerbeti nasıl yapılır?

Şeker ve sütü tencereye alın, orta ateşte şeker eriyene kadar karıştırarak kaynatın. Kısık ateşte 15 dakika daha kaynatarak ocaktan alın. Şerbeti ocaktan almadan 1 yemek kaşığı tereyağını ekleyin ve hazırladığınız şerbeti ılınması için kenara alın.(ben genellikle 10 dakika sonra şerbeti kullanıyorum)

Yarım kilo kadayıfa ne kadar şeker konur?

2,5 su bardağı şeker.

Hazır kadayıf şerbeti sıcak mı soğuk mu?

Şerbetini içine tam çekip çıtır çıtır pişince hem damaklara hem de gözlere şenlik bir lezzete dönüşüyor. Kadayıf tatlısı bugün çayınızın yanına konuk olsun hadi! İçerisine ceviz ya da Antep fıstığı ilave ederek hazırlayabilirsiniz bu tatlıyı. En mühim püf noktası ise tatlının sıcak, şerbetin soğuk olması.

Şerbet keke ne zaman dökülür?

Eğer tatlı sıcaksa, şerbeti soğuk kullanmalısınız. İkisi sıcak olduğunda, tatlınız hamur olabilir. İkisinin de soğuk olma durumunda, şerbetiniz çekmez. Bunun yanında, baklava gibi tatlılarda, tatlı güzel pişerse hem şerbet hem de baklava sıcakken dökülür.

Kadayıfın şerbeti az geldi ne yapmalıyım?

Şerbetinizi 20 dakikadan az bir süre kaynatırsanız şekerlenmenin de önüne geçmiş olursunuz. Aynı zamanda ekleyeceğiniz limon suyu da şerbetin şekerlenmesini engelleyecektir. Tatlının şerbeti çekmediği gibi durumlarda, tatlınızı fırında bir süre ısıtabilirsiniz.

You might be interested:  Soru: Gül Yaprağı Kurusu Ne Işe Yarar?

Tel kadayıf kaç TL?

Günlük taze üretilen tel kadayıf fiyatı 16 TL ‘ dir. Tel kadayıf fiyatı 2020 yılı için 16 TL olarak satışa sunulmuştur.

Kadayıf şerbeti kaç bardak şeker konur?

Şerbeti için;

  1. 3 su bardağı toz şeker.
  2. 4 su bardağı su.
  3. Yarım limon suyu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *