Soru: Gül Tütsüsü Ne Işe Yarar?

Lavanta tütsüsü ne işe yarar?

Doğal lavanta tütsüsü; kötü enerjiyi uzaklaştırma, nazardan korunma, şans ve bereket getirme ritüellerinde sıklıkla kullanılır.

Yasemin tütsüsü ne işe yarar?

Tütsü sakinleştirici özelliğe sahiptir. Bu tütsüyü yakarak evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Sinir sisteminiz üzerinde oldukça büyük bir etkisi olan yasemin çiçeği kokulu tütsü gergin sinirlerinizi yumuşatır. Tatlı kokusu ile beyne olumlu sinyaller veren tütsü neşenizi arttırır.

Limon tütsüsü ne işe yarar?

Limon tütsü, limon çiçeğinden üretilir. İçi kıpır kıpır eden ferahlıktaki kokusu tütsülediği ortama neşe ve coşku getirir. Şifada, aşk acısı dindirmede ve yatıştırıcı olarak kullanılır. Tütsüler, meditasyon, ferahlama, kötü kokuları bastırma, bio enerji, çakra açma vb. nedenlerle binlerce yıldır kullanılmaktadır.

Tarçın tütsüsü ne işe yarar?

Bedenin ve ruhun enerjisini yükselten tarçın tütsüleri, eğer kötü kokan bir ortamda iseniz anında bu kokuyu ortadan kaldırabilecek etkili bir tütsü çeşididir. Bu nedenle meditasyon ve yoga ortamlarında da daha temiz bir atmosfer için ayrıca vereceği pozitif enerjiden yaralanmak için tercih edilen bir kokudur.

Karanfil tütsüsü ne işe yarar?

Karanfil kokusu ile büyülü güçleri uyandırdığına inanılan tütsü uzun yıllardır yakılır. Baharat notasına sahip olan karanfil tütsüsü ruhu güçlendirir ve enerjiyi dengeler. Bu sebeple tütsüyü meditasyon ve yoga sırasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tütsüyü tedavi amaçlı da kullanabilirsiniz.

You might be interested:  FAQ: Kara Gül Çiçeği Nerede Yetişir?

Ada çayı tütsüsü ne işe yarar?

Tütsüleme uzun zamandır ruhsal alemle bağlantı kurmak veya sezgiyi geliştirmek için kullanılmıştır. Geleneksel kültürlerdeki şifacılar ve sıradan insanlar için, şifalanmak ya da ruhsal ikilemleri çözmek ya da düşünmek için yanan adaçayı kullanılır.

Reyhan tütsüsü ne işe yarar?

Reyhan Tütsüsü Reyhan, negatif enerjilere karşı korunmak için kullanılmaktadır. Eskiden aşkla ilgili büyü çalışmalarında kullanılan en iyi tütsüler arasında reyhan gösterilmekteydi.

Papatya tütsüsü ne işe yarar?

Baharın habercisi papatya, sakinleştirici etkisi ve hoş kokusu ile sizleri rahatlatmak için evinize geliyor. Üstelik kış mevsiminde de bu güzel kokudan mahrum kalmayacaksınız! Papatya aromalı tütsüler bulunduğunuz ortamdaki kötü kokuları hapsediyor ve de enerjiyi tam anlamıyla yükseltiyor.

Kehribar tütsüsü ne işe yarar?

Amber tütsüsü hoş ve egzotik kokusu ile dikkat çeken bir çeşit olmaktadır. Odunsu notaların hakim olduğu Amber, sakinleşmeyi ve odaklanmayı sağladığından dolayı en fazla meditasyon ve yoga yapılan ortamlarda tercih edilmektedir.

Aşk tütsüsü ne işe yarar?

Adaçayı içeren Aşk Tütsüsü kötü enerjinin uzaklaştırılması ve ortamdaki enerjinin nötrlenmesini sağlar. Evinizin havasını ve enerjisini değiştirmek isteyenler için el ile sarılan bu tütsü demeti hiçbir kimyasal içermiyor.

Çikolata tütsüsü ne işe yarar?

Zengin bir antioksidan kaynağı olan kakaodan elde edilen yağlarla üretilen Çikolata ( Chocolate ) Tütsü tatlı kokusuyla tütsülediği ortamdaki negatif enerjiyi dağıtarak mutluluk hissi uyandırıyor ve bu özelliğinden dolayı uzak doğu alternatif tıbbında da binlerce yıldır kullanıyor.

Kahve tütsüsü ne işe yarar?

Kahve tütsüsü enerji verici etkisi ile metabolizmanızı hızlandırır. Ayrıca dikkatinizi toparlamanıza yardımcı olur. Kahve tütsüleri gündüz yakıldığında uyku açıcı özelliği ile daha dinç ve daha sağlıklı bir gün geçirmenizi sağlar. Uyumadan önce yakıldığında ise daha iyi bir uyku çekmenize yardımcı olur.

You might be interested:  Soru: Yeni Tanışılan Kişiye Ne Renk Gül Hediye Etmeli?

Kiraz tütsüsü ne işe yarar?

Kiraz Kokulu Tütsü: Yatıştırıcı ve gevşeme sağlayan özelliği ile dikkat çeken kiraz kokulu tütsü hem mental anlamda hem de fiziksel anlamda kişileri fazlasıyla rahatlatır. Özellikle de iltihaplar için fazlasıyla faydalı olduğu bilinen kiraz kokulu tütsü, antioksidan olarak da işlev görür.

Ananas tütsüsü ne işe yarar?

Negatif enerjinin hem üzerinizden hem de ortamdan gitmesini sağlayarak eşsiz bir kullanım değeri sunar. Aynı zamanda ortamda istenmeyen kötü kokuların giderilmesi için de etkilidir.

Biberiye tütsüsü ne işe yarar?

Tütsü spritüel olarak arınmak, nazardan korunmak, kötü enerjileri temizlemek için yapılır. Biberiye tütsüsünün de negatif enerjiyi temizlediğine inanılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *