Sık sorulan: Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Kim?

AGÜ Rektör kim?

Abdullah Gül Üniversitesi ( AGÜ ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu 1958 yılında Çorum’da dünyaya gelmiştir. Endüstri Mühendisliği alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini sırasıyla Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Wichita Eyalet Üniversitesi’nden almıştır.

Prof Dr Cengiz Yilmaz kimdir?

1972 Yılında Mersin’de doğdu. İlk ve Ortaöğrenimi Mersin’de tamamlandı. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesinden mezun oldu.2001 yılında Ankara Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında uzmanlık aldı. 2002 yılında Yardımcı Doçent olarak Mersin Üniversitesi’nde göreve başladı.

Agu hangi üniversite?

Abdullah Gül Üniversitesi. AGÜ, Türkiye’de ilk vakıf destekli devlet üniversitesi modeli ile 21 Temmuz 2010 tarihinde kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ve en büyük sanayi yerleşkelerinden biri olan Sümerbank Bez Fabrikası’nın eğitim kampüsüne dönüşümü projesidir.

Agu özel mi?

Tek amacı, dünya üniversitesi olma yolunda Abdullah Gül Üniversitesi’ne destek sağlamak olan AGÜV, ülkemizin saygın sanayicileri ve iş insanları tarafından kurulmuş geniş katılımlı bir vakıftır.

Agu devlet mi?

AGÜ, Türkiye’de ilk vakıf destekli devlet üniversitesi modeli ile 21 Temmuz 2010 tarihinde kurulmuştur. Kayseri’ye yeni bir devlet üniversitesi kazandırılmasına yönelik çalışmalar, Büyükşehir Belediye Başkanlığı girişimiyle bir araya gelen Kayseri’nin kanaat önderleri tarafından 2007 yılında başlatılmıştır.

Abdullah Gül Üniversitesi Online mı?

Senkron ve asenkron uygulamalar: Üniversitemizde İngilizce hazırlık okulu ve tüm lisansüstü programlar 23 Mart 2020 tarihinde, tüm lisans programları 30 Mart 2020 tarihinde istisnasız tüm dersleriyle senkron ve asenkron yöntemlerle uzaktan eğitime başlamıştır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Gül Ne Zaman Çiçek Açar?

Abdullah Gül Üniversitesi kaç yaşında?

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), 2010 yılında Kayseri’de kurulan devlet üniversitesidir. Üniversite, 21 Temmuz 2010 tarihli ve 27648 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 6005 Sayılı Kanun ile kurulmuştur.

Abdullah Gül Üniversitesi ne zaman kuruldu?

AGÜ, sanılanın aksine bir vakıf üniversitesi değil, bir devlet üniversitesidir ve bu nedenle eğitim ücretsiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *