FAQ: Gül Suyu Ile Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Hakiki kil maskesi nasıl yapılır?

2 yemek kaşığı beyaz kil ile 2 yemek kaşığı suyu karıştırarak krem kıvamını elde edin. Daha sonra yüzünüze bu maskeyi sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra cildinizi temizlemek için ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Cildiniz hassas ise kurumasını beklemenize gerek yoktur. 5 dakika beklemeniz yeterli olacaktır.

Lekeler için kil maskesi nasıl yapılır?

Lekelerin giderilmesi için kil maskesini evde yapmak isteyenler oldukça basit malzemeler ile bunu başarabilirler.

  1. 2 yemek kaşığı kili, 3 yemek kaşığı su içerisinde eritin.
  2. İçerisine 4 damla kadar limon suyu ilave edin.
  3. Bu karışım birbiri içerisinde iyice çözündükten sonra kil maskesi olarak uygulanabilir.

Siyah noktalar için kil maskesi nasıl yapılır?

1 yemek kaşığı kile 1 yemek kaşığı gül suyu ve 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyip macun oluncaya kadar karıştırın. Sorunlu bölgeye sürüp 20-25 dakika, kil iyice kuruyana kadar bekleyin. Önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın.

Saf kil maskesi nasıl kullanılır?

Kil maskesi, temiz ve kuru cilt üzerine, göz çevresi ve dudak bölgesi hariç, ince bir tabaka halinde, krem gibi sürülür. Yüzünüze sürdüğübüz kil otuz dk’yı geçmeyecek biçimde kuruyana dek beklendikten sonra suyla yıkanır. Haftada 2-3 defa kullanımı tavsiye edilir..

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Gül Yağı Nerede Üretilir?

Doğal kil maskesi nasıl kullanılır?

Kil Maskesi Nasıl Kullanılır?

  1. Kil maskesi güçlü bir maskedir ve her gün kullanımı önerilmez.
  2. Haftada 1 ya da 2 defa, cildinizin en yağlı bölgelerine (T bölgesi başta olmak üzere) uygulayın.
  3. 10 dk bekletip ıslak (ılık olmalı) bir havluyla, kuruyan kilin kabasını alın.

Zeytinyağlı kil maskesi nasıl yapılır?

Kuru ciltler için kil maskesi: 2 yemek kaşığı kili bir cam kasenin içine koyun üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Yarım saat bekledikten sonra kil ve zeytinyağını karıştırın, gerekiyorsa bir miktar içme suyu ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayın ve kuruyunca ılık su ile yıkayın.

Kil maskesi lekelere iyi gelir mi?

Cildinizde güneş lekesi, sivilce lekesi vb. gibi lekeleri düzenli bir kil maskesi yardımı ile kısa sürede yok edebilirsiniz. Renk açıcı bir özelliğe de sahip olduğu için cildinizdeki renk farklılıklarını bu sayede en az seviyeye indirir hatta belki de cildiniz uygunsa tamamen de yok edebilir.

Sivilce lekelerine hangi kil iyi gelir?

Beyaz kil de yeşil kil gibi sivilce ve akne oluşumunun önüne geçer. Cildiniz çok yağlı değilse akne probleminiz için beyaz kili tercih edebilirsiniz. Pembe kil, aşırı hassas ciltlerin kullanabileceği kil çeşididir.

Kil maskesi cildi beyazlatır mı?

Beyaz kil, beyaz olmasına rağmen cildinizi beyazlatmaz. Beyaz kil, ağartma veya beyazlatma etkisi içermez.

Sivilce ve siyah noktalar için kil maskesi nasıl yapılır?

Siyah noktalar için en etkili maske kil maskesidir. Aktarlardan alacağınız doğal kil ile bir miktar limon suyu ve ya elma sirkesiyle (elma sirkesi sivilcelerinize de iyi gelecektir.) karıştırarak göz çevresi hariç cildinize sürün, 15 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın.

Beyaz kil hangi cilt tipine uygun?

Beyaz kil en doğal olanıdır ve normal ve karma ciltler için tercih edilir. Yeşil kil, daha güçlü terapi etkiye sahiptir ve daha kurutucudur, bu yüzden yağlı cilt için uygundur. * Etkili olması için bir kil maskesi, haftada en az bir kez uygulanmalıdır. * Kuru cilt için kil maskesi kullanırken dikkat edilmelidir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Saksıda Kuruyan Gül Nasıl Canlandirilir?

Siyah nokta nasil gecer yumurta?

Bir kabın içerisinde yumurta beyazını çırparak temiz bir fırça ile yumurta beyazını göz çevrenize değdirmemek şartıyla siyah noktalarınıza sürün. Üzerine bir parça havlu kağıdı kesin ve yerleştirin. Kuruyunca bir kat daha yumurta beyazını siyah noktalara sürerek bekleyin. Maskeniz iyice kuruyunca yavaşça kaldırın.

Kil maskesi haftada kaç kez kullanılır?

15 20 dk yüzünüzde beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Kil maskesi haftada kaç kez uygulanmalı? Kil maskesini hassas cilde sahip olanlar haftada 1 kere. Yağlı ve karma ciltlere sahip olanlar ise haftada en fazla iki defa uygulamalıdır.

Kil maskesi cildi yakar mı?

Kil maskesini uyguladıktan sonra cildinizde yanma hissi duymanız çok normaldir. Bu hissi nemlendirici kremler ile giderebilirsiniz. Yanma hissi duyuyorsanız kil maskesini yüzünüzde çok fazla tutmuş olmanız muhtemeldir. Maksimum 5 dakika boyunca maske yüzünüzde dursun, fazlası cildiniz için zararlı olacaktır.

Kil maskesi sonrası ne yapmalı?

Kil maskesinden sonra uygulayacağız nemlendirici krem cildi daha çok neme doymasını sağlayacaktır. Kil maskesi kullandıktan hemen sonra cildinizin nemlendiğini fakat bir süre sonra matlaştığını hissediyorsanız nemlendirici işlevli bir kil maskesi seçmeyi deneyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *