FAQ: Abdullah Gül Üniversitesi Nasıl?

Abdullah Gül Üniversitesi Devlet mi özel mi?

AGÜ, Türkiye’de ilk vakıf destekli devlet üniversitesi modeli ile 21 Temmuz 2010 tarihinde kurulmuştur. Kayseri’ye yeni bir devlet üniversitesi kazandırılmasına yönelik çalışmalar, Büyükşehir Belediye Başkanlığı girişimiyle bir araya gelen Kayseri’nin kanaat önderleri tarafından 2007 yılında başlatılmıştır.

AGÜ ücretli mi?

AGÜ, sanılanın aksine bir vakıf üniversitesi değil, bir devlet üniversitesidir ve bu nedenle eğitim ücretsiz.

Abdullah Gül Üniversitesi Online mı?

Senkron ve asenkron uygulamalar: Üniversitemizde İngilizce hazırlık okulu ve tüm lisansüstü programlar 23 Mart 2020 tarihinde, tüm lisans programları 30 Mart 2020 tarihinde istisnasız tüm dersleriyle senkron ve asenkron yöntemlerle uzaktan eğitime başlamıştır.

Abdullah Gül Üniversitesinde hangi bölümler var?

Mühendislik Fakültesi

  • Mühendislik Fakültesi.
  • Mühendislik Fakültesi Dekanlığı
  • Mühendislik Bilimleri.
  • Bilgisayar Mühendisliği.
  • Elektrik & Elektronik Mühendisliği.
  • Endüstri Mühendisliği.
  • İnşaat Mühendisliği.
  • Makine Mühendisliği.

AGÜ hangi üni?

AGÜ, Türkiye’de ilk vakıf destekli devlet üniversitesi modeli ile 21 Temmuz 2010 tarihinde kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ve en büyük sanayi yerleşkelerinden biri olan Sümerbank Bez Fabrikası’nın eğitim kampüsüne dönüşümü projesidir.

AGÜ Rektörü Kim?

Abdullah Gül Üniversitesi ( AGÜ ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu 1958 yılında Çorum’da dünyaya gelmiştir. Endüstri Mühendisliği alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini sırasıyla Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Wichita Eyalet Üniversitesi’nden almıştır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Gül Çelikleme Nasıl Yapılır Video?

Prof Dr Cengiz Yilmaz kimdir?

1972 Yılında Mersin’de doğdu. İlk ve Ortaöğrenimi Mersin’de tamamlandı. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesinden mezun oldu.2001 yılında Ankara Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında uzmanlık aldı. 2002 yılında Yardımcı Doçent olarak Mersin Üniversitesi’nde göreve başladı.

3 nesil devlet üniversitesi ne demek?

Dr. Sabuncuoğlu, ürettikleri bilgiyi toplumsal değere, ekonomik değere, sosyal bir dönüştürmek isteyen bir üniversite olduklarını, üçüncü nesil üniversitenin, aynı zamanda araştırma ile eğitimi de entegre eden üniversite anlamına geldiğini ifade etti.

Abdullah Gül Üniversitesi kaç yaşında?

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), 2010 yılında Kayseri’de kurulan devlet üniversitesidir. Üniversite, 21 Temmuz 2010 tarihli ve 27648 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 6005 Sayılı Kanun ile kurulmuştur.

Abdullah Gül Üniversitesi ne zaman kuruldu?

2010

Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi ne demek?

Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi, “topluma hizmet, eğitim ve araştırmada mükemmelliği sağlamak üzere temel ve translasyonel araştırmaları klinik pratiğe uygulayan dünya standartlarında bir fakülte olmak” vizyonu ile kurulmuştur.

Kayseri Üniversitesi ders kayıtları ne zaman?

Üniversitemiz 2021-2022 Güz Dönemi ders kayıtları 13 Eylül 2021 Pazartesi Saat 08:30 da başlayacak ve 21 Eylül 2021 Salı Saat 17:00 tarihinde sona erecektir. Öğrencilerimiz, Katkı Payı / Öğrenim Ücretleri ödemelerini, T.C.

Abdullah Gül kaç yıl cumhurbaşkanlığı yaptı?

28 Ağustos 2007 – 28 Ağustos 2014

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *