Okuyucular soruyor: Akasya Durağı Osman Aga Kim?

Osman Aga’nın gerçek ismi ne?

Ünlü oyuncu Cezmi Baskın’ın en akılda kalan karakteri ‘Akasya Durağı’nda canlandırdığı Osman Ağa ‘dır.

Akasya Durağı Usman Aga kimdir?

Sanat camiasının ünlü isimleri arasında yer alan ve son derece başarılı kariyer hayatı ile adından sık sık söz ettiren Cezmi Baskın, hayran kitlesi tarafından hala yakından takip ediliyor. Akasya Durağı dizisinde Osman Ağa karakterine hayat veren Cezmi Baskın, tüm ilgiyi üzerine toplamıştı.

Usman Aga nereli?

Osman Aga (Cezmi Baskın) Balkan göçmeni, eski bir pehlivandır.

Osman Ağa kim?

Hacı Topal Osman Ağa (1883, Giresun – 2 Nisan 1923, Ankara), eski Osmanlı subayı, Kurtuluş Savaşı sırasında Kuvâ-î Millîye reisi. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Giresunlulardan oluşan muhafız kıtasının komutanıdır.

Çiçek Taksi deki osman aga kimdir?

Cezmi Baskın, 11 Mart 1949 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde tamamlamıştır. İstanbul Bakırköy Halk Evi’nde amatör olarak tiyatroya başladı. Daha sonra Bakırköy Halk Evi tiyatrosunda stajyer oyuncu olarak çalıştı.

Cezmi Baskın eşi kimdir?

İstanbul Acarkent’te evi olan ve Bozcaada’da da evi olan olan Cezmi Baskın oyunculuktan arda kalan zamanlarda İstanbul’dan Bozcaada’ya kaçıp, özenle uğraştığı üzüm bağlarıyla ve şarap üretimiyle ilgilenmektedir.

Cezmi Baskın kaç yaşında öldü?

Cansu Gültekin, 16 Mayıs 1990 yılında İstanbulda dünyaya gelmiştir. Akasya Durağı, Kavak Yelleri, Baba Candır, Kertenkele Yeniden Doğuş, Masum Değiliz, Bir Umut Yeter ve Hekimoğlu gibi dizlerde rol alan Cansu Gültekin, şimdilerde Star TV ekranlarında yayınlanan Sefirin Kızı dizisinde rol almaktadır.

You might be interested:  Soru: Akasya Tohumu Nasıl Ekilir?

Cezmi Baskın nerede doğdu?

Topal Osman Ağa, bir Çepni Türkmen sülalesi olan Feridunzadelerdendir aslen Giresunludur.

Topal Osman Ağa ne zaman öldü?

2 Nisan 1923

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *